Sürdürülebilir Gelişim ve Yenilik

Aykor Denizcilik Mühendislik İnşaat Sanayi ve Tic. A.Ş., 1983 yılından bu yana yurtiçi ve yurtdışı kurum ve kuruluşlara mühendislik, lojistik ve proje yönetimi konularında hizmet vermektedir.

Kuruluşunu takip eden ilk yıllarda, özellikle silahlı kuvvetlere yedek parça tedariki konusunda faaliyetlerini sürdüren Aykor, ilerleyen yıllarda gelişen ihtiyaçlara ve müşteri odaklı hizmet prensibine uygun şekilde vizyonunu proje odaklı olarak yeniden şekillendirmiştir. Bu kapsamda, yurtiçi ve yurtdışı 1500’ ü aşkın firmadan oluşan tedarikçi ağı ile gerek savunma sanayi, gerekse kamu ve sivil endüstriyel alanlarında çözüm ortaklıkları tesis ederek; tasarım, tedarik, sistem kurulumu, eğitim, test-tecrübe, yedek parça ve bütünleşik lojistik destek dahil, proje yönetimi yapan bir firma haline gelmiştir.

Aykor, “sürekli değişim ve yenilik” anlayışı paralelinde Almanya ve Amerika Birleşik Devletleri’ndeki kardeş şirketleri; Güney Kore, Yunanistan, Bangladeş ve Azerbaycan’daki temsilcilikleri, Türkiye’ deki ortak girişim (joint venture) firması ve Ankara’daki irtibat ofisi ile global eksendeki faaliyetlerini üstün kalite ilkesi kapsamında başarı ile sürdürmektedir.

Bu doğrultuda, faaliyet verdiği sektörlerdeki, konusunda uzman yabancı şirketler ile kurulan ortak girişimlere paralel, sanayi ve endüstriyel alanlarda yerel katkının artırılması çabaları ile çözüm ortaklıkları oluşturulmaktadır.

Hedefi; 40.yılını kutlayan çok uluslu bir şirket olmanın getirdiği birikimi, deneyimi ve şirket kültürünü, vizyonu ve çalışma felsefesi doğrultusunda oluşturulacak yeni konsorsiyumlar vasıtası ile daha geniş alanlarda kullanmaktır.