Toughbook ve Klavyelerin NSPA üzerinden Belçika Hava Kuvvetleri için Tedariki

 

NSPA için Özel Pompa Tedariki

 

DSTA Singapur için Güvenlik Bareti ve Ekipmanları Tedariki

 

Teleskopik Jop ve Kemer Çantası Tedariki

NATO askeri personeli için teleskopik jop ve kemer çantası üretimine dair 3 yıllık çerçeve kontratı imzalanmıştır.

Uçak Motor Test Düzeneği Amaçlı Yüksek Basınç Hava Kompresörü Tedariki

 

Uçak bakım tesislerinde kullanılmak üzere NSPA üzerinden gerçekleştirilen sözleşme ile bir adet yüksek basınç kompresörü ile kurutucusunun tasarım, tedarik, kurulum ve devreye alma işlemleri yüklenilmiştir.

Lokomotif Bakım Depo Tesis Donatımı

 

Azerbeycan Demiryolları ihtiyacı kapsamında yeni inşa edilen Bakü ve Gence lokomotif bakım/onarım depoları için,
- Yay, Amortisör, Tampon ve Bogie Test sistem/tezgahları,
- Pnömatik Test Tezgahları,
- Seyyar Boyama Kabini,
- Seyyar Yıkama Ekipmanları,
- Depo içi 8 farklı tip Özel Kaldırma ve Taşıma Ekipmanları,
- Yağlama Ekipmanları,
- Aks-Rulman Sökme Takma Ekipmanları,
- Ölçüm Cihazları,
konularında anahtar teslim çözümler üretilmiş ve teslim edilmiştir.

Uçak Kargo Yükleyici Tedariki

 

Güney Kore Hava Kuvvetleri için Askeri Kargo Uçaklarını yüklemek üzere, özel tasarlanan ve üretilen 2 adet araç teslim edilmiştir.

E-3A AWACS Uçakları için Soğutma Sistemi Tedariki

 

NATO'ya ait E-3A AWACS uçakları için özel projelendirilen Yer Destek Birimleri üretimi tamamlanarak teslim edilmiştir.

Su Jeti Kesim Makinası Tedariki

NATO Hava Üssünde kullanılmak üzere bi adet kesim makinasının tedarik, teslimat, kurulum, eğitim ve garanti yönetimi işlemleri gerçekleştirilmiştir.

Kovid-19 Kişisel Koruyucu Ekipman Tedariki

NATO askeri personelinin pandemi süresince kişisel korunmalarının sağlanması amacı ile nitril eldiven ve Kovid test kitlerinin tedarik ve teslimatı gerçekleştirilmiştir.

Otomatik Demiryolu Araç Yıkama Sistemi Tedariki

 

İstanbul Metrosu Alibeyköy-Eminönü Tramvay hattında hizmet veren araçların yıkanması için 1 adet sistemin tedarik, teslimat, kurulum, eğitim ve garanti yönetimi işlemleri gerçekleştirilmiştir.

Sualtı Çalışma Aletleri ve Dalgıç Malzemeleri Tedariki

SOCAR firması Dalgıç Birimlerinin sualtı bakım ve onarım ihtiyaçları için özel sualtı ekipmanları tedarik ve teslim edilmiştir.

Füniküler Çekme Halatı Tedariki

Dünyanın en eski «Metro» işletmelerinden biri olan İstanbul tünel işletmesinin araç taşıma ve çekme halatları konusundaki ihtiyacına 2nci kez mühendislik çözümler üretilerek; bu halat ve yedeklerinin tedariği sağlanmıştır.

Denizaltı Acil Kaçış Elbisesi Tedariki

 

Güney Kore Deniz Kuvvetleri için acil durumlarda kullanılmak üzere, 226 takım Denizaltı Acil Kaçış Elbisesi teslim edilmiştir.

Demiryolu Araç Bakım Depo Tesis Donatımı

 

Marmaray Sirkeci bakım deposuna araç bakım sistem ve malzemeleri tedarik edilmiş, 2 adet Shunter’ın bakımları ve devreye alınma faaliyetleri gerçekleştirilmiştir.

Demiryolu Vagon Kaldırma Sistemleri Tedariki

Tüpraş vagon bakım ihtiyaçları için 28 adet-7,5 ton kaldırma kapasiteli elektromekanik kaldırma krikosu ile sabit ayak sehpasının tedarik, teslimat, kurulum, eğitim ve garanti yönetimi işlemleri gerçekleştirilmiştir.Yıllık bakımlarına devam edilmektedir.

Özel Sualtı Arama Sonarı Tedariki

Türk Deniz Kuvvetleri Sualtı Kurtarma timlerinin ihtiyacı için 1 adet arama sonarı tedarik edilmiş, bu sonarı taşıyan özel tutucu sistem tasarlanarak üretilmiştir. Sistemin kurulum, eğitim ve garanti yönetimi işlemleri gerçekleştirilmiştir.

Özel Yalıtım Takımları Tedariki

 

Türk Savunma Sanayisi için özel yalıtım malzemesi takımlarının tedariği kapsamında, 1,5 milyon adetten fazla öge tedarik edilerek, ayrı ayrı tasnif, paketleme, etiketlendirme işlemlerine tabi tutulmuştur.

MELTEM II Görev Ekipmanı Donatım Sözleşmesi Garanti Süreci Yönetiminin Tamamlanması

2006-2017 yılları arasında THALES Aerospace firması ile yakın koordinasyon içinde değişik boyut ve kapsama sahip ilave 104 sözleşme ve 79 siparişin gerekleri yerine getirilmiştir. Bu sözleşmelerle değişik malzeme tedariği, yenileme / güncelleme, bakım ve eğitim hizmeti sağlanmıştır.

Sualtı Çekili Dizin Sonar Vinç ve Kablo Sistemi Tedariki

Güney Kore Deniz Kuvvetleri için, 1 adet sualtı çekili dizin sonar vinç ve kablo sistemi teslim edilmiştir.

Demiryolu Araç Kaldırma Sistemleri Tedariki

 

Tüpraş bakım ihtiyaçları için
12 adet-7,5 ton ile 4 adet-25 ton kaldırma kapasiteli elektromekanik kaldırma krikosu ile sabit ayak sehpasının tedarik, teslimat, kurulum, eğitim ve garanti yönetimi işlemleri gerçekleştirilmiştir.

Hidrografik Araştırma Gemisi Donatımı

 

Türkmenistan Deniz Kuvvetleri Hidrografik Araştırma Gemisi ihtiyacı için 26 farklı denizcilik, seyir & hidrografik/oşinografik araştırma sistemlerinden oluşan ekipmanlar gemiye kurulmuş, bütünleştirmeleri, devreye almaları, liman ve deniz testleri, eğitimleri, garanti desteği sağlanmıştır.

Sonar Domu Tedariki

Güney Kore Deniz Kuvvetleri için, 1 adet Sonar Domu teslim edilmiştir.

Basınç Odası Tedariki

 

Litvanya Deniz Kuvvetleri Dalgıç birimleri tarafından kullanılmak üzere NSPA üzerinden gerçekleştirilen sözleşme ile bir basınç odasının tasarım, tedarik, kurulum, devreye alma, eğitim ve garanti yönetimi işlemleri gerçekleştirilmiştir.

Giant

 

Soluma Havası Üretme Amaçlı Yüksek Basınç Hava Kompresörü Tedariki

Türk Deniz Kuvvetleri Denizaltı Kurtarma Gemileri'nin ihtiyacı için yüksek basınç kompresörleri ile kurutucuların tedarik, kurulum, devreye alma, eğitim ve garanti yönetimi işlemleri gerçekleştirilmiştir.

Demiryolu Araçları için Yay test Sistemi Tedariki

 

İstanbul Metrosu bakım ihtiyaçları için 1 adet yaytest sisteminin tedarik, teslimat, kurulum, eğitim ve garanti yönetimi işlemleri gerçekleştirilmiştir.

SMM 2014

SMM 2014 Ziyareti

Bangladeş Demiryolları Resmi Kayıtlı Tedarikçisi Olma

Resmi tedarikçi kaydı süreci tamamlanmıştır.

Demiryolu Otomatik Vakumlu Atık Boşaltma Sistemleri Tedariki

 

TCDD Yüksek Hızlı Tren setlerinin temizlik ve hijyeninin sağlanması amacı ile Ankara ve Konya gar sahalarına 3 adet otomatik vakumlu atık boşaltma sistemleri tedarik, kurulum, eğitim ve garanti yönetimi işlemleri gerçekleştirilmiştir.

Özel Yalıtım Takımları Tedariki

Türk Savunma Sanayisi için özel yalıtım malzemesi takımlarının tedariği kapsamında, 1,5 milyon adetten fazla öge tedarik edilerek, ayrı ayrı tasnif, paketleme, etiketlendirme işlemlerine tabi tutulmuştur.

Sonar Domu Tedariki

 

Güney Kore Deniz Kuvvetleri için, 1 adet Sonar Domu teslim edilmiştir.

Demiryolu Araç Kaldırma Sistemleri Tedariki

 

TCDD Lokomotif ve Dizel Tren Setleri bakım ihtiyaçları için 4 adet-40 ton ile 8 adet-18 ton kaldırma kapasiteli elektromekanik kaldırma krikosu ile sabit ayak sehpasının tedarik, teslimat, kurulum, eğitim ve garanti yönetimi işlemleri gerçekleştirilmiştir.

Demiryolu Araç Kaldırma Sistemleri Tedariki

 

TCDD Lokomotif ve Dizel Tren Setleri bakım ihtiyaçları için 4 adet-40 ton ile 8 adet-18 ton kaldırma kapasiteli elektromekanik kaldırma krikosu ile sabit ayak sehpasının tedarik, teslimat, kurulum, eğitim ve garanti yönetimi işlemleri gerçekleştirilmiştir.

MARINEX Gmbh Yeni Yerleşkesine Yerleşme

2000 metrekare üzerinde kapalı alana sahip yeni ofis ve depo yapısı tamamlanmış ve taşınma gerçekleştirilmiştir.

Balistik Miğfer Yapım Malzemesi Tedariki

Türk Savunma Sanayisi Balistik Miğfer üretim ihtiyacı için 750.000 metrekare üzerinde aramid kumaş tedarik edilerek, test işlemlerine tabi tutulmuş ve teslim edilmiştir.

MELTEM III Görev Ekipmanı Donatım Sözleşmesi

ALENIA firması ile Türk Deniz Kuvvetleri'nin 9 adet ATR 72 genel maksat uçağının Deniz Karakol görev ekipmanı ile donatımı konusunda sözleşme imzalanmış, Aykor-Marinex Grubu bu projede 3 alt sistemin anahtar teslim tedariği konusunda alt yüklenicilik üstlenmiş; tasarım, tedarik, kurulum, devreye alma, eğitim ve garanti yönetimi işlemleri gerçekleştirilmiştir.

Füniküler Çekme Halatı Tedariki

 

Dünyanın en eski «Metro» işletmelerinden biri olan İstanbul Tünel İşletmesi'nin araç taşıma ve çekme halatları konusundaki ihtiyacına mühendislik çözümler üretilerek; bu halat ve yedeklerinin tedariği sağlanmıştır.

Özel Yalıtım Takımları Tedariki

 

Türk Savunma Sanayisi için özel yalıtım malzemesi takımlarının tedariği kapsamında, 1,5 milyon adetten fazla öğe tedarik edilerek, ayrı ayrı tasnif, paketleme, etiketlendirme işlemlerine tabi tutulmuştur.

Balistik Miğfer Yapım Malzemesi Tedariki

Türk Savunma Sanayisi Balistik Miğfer üretim ihtiyacı için 100.000 metrekare üzerinde aramid kumaş tedarik edilerek, test işlemlerine tabi tutulmuş ve teslim edilmiştir.

MELTEM II Görev Ekipmanı Donatım Sözleşmesi

 

THALES Aerospace firması ile Türk Deniz Kuvvetleri'nin 6 adet, Türk Sahil Güvenlik Komutanlığının 3 adet CASA CN 235 genel maksat uçağının Deniz Karakol ve Deniz Gözetleme görev ekipmanı ile donatımı konusunda sözleşme imzalanmış, Aykor-Marinex Grubu bu projede 8 alt sistemin anahtar teslim tedariği konusunda alt yüklenicilik üstlenmiş; tasarım, tedarik, kurulum, devreye alma, eğitim ve garanti yönetimi işlemleri gerçekleştirilmiştir.

Emergency Life Support Supply (ELSS) Sistemi Tedariki

 

Türk Deniz Kuvvetleri'nin ihtiyacı için ELSS Sistemi tedarik ve teslim edilmiştir.

Atmosferik Dalış Sistemi (ADS) Tedariki

 

Türk Deniz Kuvvetleri'nin ihtiyacı için Atmosferik Dalış Sisteminin tedarik, kurulum, eğitim ve garanti yönetimi işlemleri gerçekleştirilmiştir. Periyodik bakım faaliyetlerine devam edilmektedir.

The Armaments Corporation of South Africa SOC Ltd (ARMSCOR) Resmi Kayıtlı Tedarikçisi Olma

Resmi tedarikçi kaydı süreci tamamlanmıştır.

NATO Support and Procurement Agency (NSPA) Resmi Kayıtlı Tedarikçisi Olma

Resmi tedarikçi kaydı süreci tamamlanmıştır.

Bundesamt für Wehrtechnik und Beschaffung (BWB) Resmi Kayıtlı Tedarikçisi Olma

Resmi tedarikçi kaydı süreci tamamlanmıştır.

IK-14 Batarya Sistemi Tedariki

Türk Deniz Kuvvetleri'nin ihtiyacı için IK-14 Batarya Sistemi tedarik ve teslim edilmiştir.

Bundesamt für Wehrtechnik und Beschaffung (BWB) Resmi Kayıtlı Tedarikçisi Olma

Resmi tedarikçi kaydı süreci tamamlanmıştır.

Rheinmetall Waffe Munition Firması Yerel Temsilcisi Olma

Resmi ve yetkili yerel temsilcilik onayı süreci tamamlanmıştır.

Pitch Kontrollü Pervane Kanatları Tedariki

 

Türk Sahil Güvenlik Yüzer Birimleri'nin ihtiyacı için Pitch kontrollü pervane kanatlarının Alman Lyod'u onaylı testlerinin gerçekleştirilmesi sonrası tedarik ve teslim işlemleri tamamlanmıştır.

Mayın Tarama Kablosu Tedariki

Türk Deniz Kuvvetleri'nin ihtiyacı için mayın tarama kablosu tedarik ve teslim edilmiştir.

Mayın Tarama Kablosu Tedariki

Türk Deniz Kuvvetleri'nin ihtiyacı için mayın tarama kablosu tedarik ve teslim edilmiştir.

Lokomotif Yedekleri Tedariki

TCDD DE 11000 tipi Kraus Maffei marka lokomotifler için Alman KFW kredisi ile sağlanan 150 değişik yedek parça tedariği gerçekleştirilmiştir. Bu yedekler arasında BEHR soğutma sistemleri, Egzoz sistemleri ve MTU 396 motor yedekleri önemli yer tutmuştur.

This is a custom heading element.